آن روز که رفتیم ...

صبح روز سوم خرداد سالشصت و یک‪است اکنون صدای آشنایی از رادیو به گوش می رسد، "شنوندگان عزیز، توجه فرمایید"، "شنوندگان عزیز، توجه فرمایید"، "خرمشهر، شهر خون و قیام آزاد شد".

این صدا بسان انفجار بزرگ نه در جای جای ایران بلکه جهان شنیده شد، آری خرمشهر پس از‪۵۷۸روز اسارت خود به دست مزدوران بعثی به دست فرزندان امام آزاد شد.

و مردم به یاد آوردند ایثار پیر و جوان این مرز بوم را و زمزمه کردند که " ممد نبودی ببینی، شهر آزاد گشته"، "خون یارانت پر ثمر گشته"، "آه و واویلا ...".

"امیدم گشته ناامید، به از هجر تو"، "یاران می‌آیند اندر پی تو"، "آه و واویلا....".

‪چهل هزار و چهل و پنج نهال نو رسته را از دست دادیم و اسطوره‌های میادین‪روز بی‌خواب مقاومت کردند اما با این صدای معجزه‌آسا رزمندگان سلحشوربرتربت پاک خرمشهر بوسه زدند و وفای به عهد کردند.

آری آنان اعلام کرده بودند که‌ای خرمشهر! " دوباره برمی گردیم." نفس‌ها خسته، صداها خسته، پوتین‌های آغشته به خون از برادران رزمنده ولی هنوز نور خدایی در دل‌ها روشن است طنین فریاد "الله اکبر" طنین انداز است.

میلیون‌ها انسان در جای جای میهن عزیز سجده‌شکر به‌جای آوردند و "خرمشهر آزاد شد" و این نوید آزادی کسانی است که دلاورانه جنگیدند و شهادت را عاشقانه پذیرا شدند.

امام شهیدان اعلام کرد، که دست بسیجیان و رزمندگان را می‌بوسم و بر این بوسه افتخار می‌کنم؟
در آن روز خرمشهر تنها به ساکنان آن تعلق نداشت بلکه متعلق به تمامی مردم ایران بود، زیرا خرمشهر مانند کودک گم شده‌ای بود که به دامن مادرش بازگشته بود.

ای خونین شهر! چه جوانان، نوجوانان، سالمندان و کودکانی را در آغوش گرمت با خون دل نگاه داشتی و اسیران خاک را چه خوب بزرگ کردی و سر زنده، نگذاشتی به دست نامردان عراقی بیافتند.

آری صدام و صدامیان تقاص تمامی خون‌های به ناحق ریخته شده را از شیره های جانشان پس دادند.

خونین شهر همه می‌دانیم که هدف بیگانگان از تهاجم به مردم این کشور نه تنها سرقت اقتصاد و منابع مالی، بلکه تسلط فرهنگی و اشاعه اسارت و پوچی در بین ملت بوده است.

حماسه سوم خرداد تجلی ربانی رهروان نور است این روز، روز فتح ارزش ها است ارزشهایی که برای تثبیت آن جان‌های معزز و معظمی نثار شد.

در این ایام پرفتنه که دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین از هرسو آماده هجمه بودند و بی‌شرمی را به حدی رساندند که به شریف‌ترین و مقدس‌ترین مکان های مورد احترام همه مسلمانان تعدی و بی‌حرمتی می‌کنند، رزمندگان سوگند یاد کردند که هرگز از خط عشق به انقلاب اسلامی و صیانت از مرزهای جغرافیایی و معنوی کشور اسلامی قدمی به عقب بر نداریم.

فتح خرمشهر با وجود استحکامات، تجهیزات، کمک‌های نظامی و اطلاعاتی جهانیان فقط با کمک و یاری " ید الهی " آزاد شد.

/ 4 نظر / 29 بازدید
صالحين

سلام ورود مجددتان را به دنياي مجازي تبريك مي گوييم .

غلامرضا

سلام دوست عزیزم اقا محمد انشاءالله توی این دنیای مجازی هم مانند دنیای واقعی موفق و موید باشی http://yamontaghem.mihanblog.com/

ریحانه

سلام وبم آپه یه سر بزنید. ممنون

رویا

پاینده و موفق باشید. ممنون از حضور سبزتان