احادیث امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

امام عصر(عج) فرمودند:

اگر خواستار رشد و کمال‌ معنوى‌ باشى‌ هدایت‌ مى‌ شوى‌ ، و اگر طلب‌ کنى‌ مى‌ یابى‌ (بحار الأنوار، ج‌ 51، ص‌ 339)

 

امام عصر(عج) فرمودند:

و اما در پیشامدها و مسایل‌ جدید به‌ راویان‌ حدیث‌ ما مراجعه‌ کنید ، زیرا که‌ آنان‌ حجت‌ من‌ بر شما هستند و من‌ حجت‌ خدا بر آنان‌ هستم‌ . (بحار الأنوار، ج‌ 53، ص‌ 181)

 

امام عصر(عج) فرمودند:

ملعون‌ است‌، ملعون‌ است‌ کسى‌ که‌ نماز مغربش‌ را به‌ تأخیر بیندازد، تا زمانى‌ که‌ ستارگان‌ آسمان‌ پدیدار شوند.(بحار الأنوار، ج‌ 52، ص‌ 15)

 

امام عصر(عج) فرمودند:

هر کس‌ در اجراى‌ اوامر خداوند کوشا باشد ، خدا نیز وى‌ را در دستیابى‌ به‌ حاجتش‌ یارى‌ مى‌ کند .(بحار الأنوار،ج‌51،ص331)

 

امام عصر(عج) فرمودند:

همانا خدای تعالى‌ مردم‌ را بیهوده‌ نیافریده‌ و بدون‌ تکلیف‌ و جزا رهایشان‌ نکرده‌ است‌ .(الغیبة‌ للشیخ‌ الطوسی‌، ص‌ 174)

 

امام عصر(عج) فرمودند:

زمان‌ ظ‌هور و فرج‌ ما با خداست، و تعیین‌ کنندگان‌ وقت‌ ظ‌هور، دروغگویانند.(بحار الأنوار، ج‌ 53، ص‌ 181)

/ 4 نظر / 21 بازدید
سیدجوادمیرحسینی

کسب رتبه برتر کشوری مسابقه وبلاگ نویسی نماز توسط هنرمند سیدجوادمیرحسینی با اعلام نتایج مسابقه وبلاگ نویسی کشوری که با موضوع نماز در استان اصفهان برگزار شد آقای سیدجوادمیرحسینی هنرمند و وبلاگ نویس بافتی رتبه برتر کشوری را احراز نموده است. .... ادامه در وبلاگ "سفر به بافت" sefarbebaft.blogfa.com

همشهری دلسوز

ما همیشه عادت کرده ایم از همه چیز و همه کس تعریف و تمجید کنیم اما باید بدانیم که انسانها با تعریف و تملق و زیاده گویی به جایی نمی رسند، بلکه با نقد و حتی نقدهای کوبنده است که ساخته می شوند. در مورد هفته نامه نگین اقطاع همه اهالی فرهنگ به اتفاق، بخاطر علاقه به فرهنگ شهرستان از اولین شماره این هفته نامه رضایت کافی نداشتند . چرا واقعیتها را به روی خود بسته ایم و حقیقت ماجرا را نمی خواهیم بپذیریم طراحی هفته نامه نگین اقطاع در اولین شماره در حد بسیار ضعیفی بوده و حتی در حد متوسط هم نبودند . ما نیز برای مدیر مسئول هفته نامه احترام و ارزش قائلیم چون ایشان نیز در این زمینه تجربه کاری دارند اما بیائیم واقعیت کار را بپذیریم که شماره اول هفته نامه از نظر طراحی که مهمترین کار نشریه است در حد قابل قبولی نبوده و ضعیف کار شده است . این درست است که با انتشار این نشریه همه از آمدن آن خوشخال هستیم اما باید بدانیم نقد، بیشتر از تعریف و تمجید کارساز است.

سیدجوادمیرحسینی

نمایشگاه بزرگ كتاب به مناسبت دهه مبارك فجر در شهربافت همزمان با ايام‌الله دهه فجر و سي و سومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي نمایشگاه بزرگ کتاب در محل حسینیه ادامه مطلب در وبلاگ سفر به بافت.... sefarbebaft.blogfa.com

حمزه نژاد

سلام خسته نباشید مطالب خوبی استفاده کردید درباره احادیث حضرت زهرا(سلام الله علیها) هم کار کنید