الگوی من در زندگی کیست؟

الگوی من در زندگی کیست؟

آنچه که در زیر می نویسم خطاب به خواهران و مادران و همه زنان ایرانی و همه زنان مسلمان است.

همه انسانها از اول خلقت دنبال رشد و ترقی هستند و نمی خواهند که از همسایه، دوست،و حتی خواهر و برادر خود عقب بمانند و لذا در این راه برای خود مسیری را مشخص می کنند و الگوی مناسبی را برای خود انتخاب می کنند.

نکته قابل ملاحظه ابن  است که همه انسانها کسی را به عنوان الگو انتخاب می کنند که از خودشان و خیلی های دیگر در زندگی جلوتر باشد. یکی از الگوهایی را که خداوند برای زنان معرفی می کند حضرت مریم سلام الله علیها می باشد که سیده زنان زمان خودش می باشد و یکی دیگر آسیه همسر فرعون ،اما شخصیت دیگری هست که سیده زنان عالم می باشد و او کسی نیست جز فاطمه سلام الله علیها بنت رسول الله که هم در همسر بودن هم در مادر بودن هم در دختر بودن و خلاصه در مسلمان بودن به عنوان یک بانوی کامل الگوی زنان جهان می باشد.

اما امروزه  در جامعه اسلامی که زندگی می کنیم و با خیلی ها که صحبت می کنیم و یا می بینیم الگو های دیگری را برای زندگیشان انتخاب کرده اند که هیچ کدامشان ذره ای از خصوصیات حضرت زهرا(س) را ندارند.

در زندگی امروزی خیلی از مانکن های خارجی و یا خوانندگان غربی و یا بازیگران امریکایی و یا اروپایی به عنوان الگو در زندگی زنان مسلمان ایفای نقش می کنند.

اما چرا این اتفاق روی می دهد؟ چرا یک زن مسلمان که بهترین الگوی دنیا را در اختیار دارد  به سراغ الگوهای نا مناسب غربی میرود؟

پاسخ همه این سوال ها یک چیز هست وآن اینکه معیار های مردم در زندگی امروزی تغییر کرده به جای معنویات امور مالی در زندگی مردم اهمیت پیدا کرده است و خیلی ارزشها که جایشان را به غیر ارزشها داده اند.

دیگر زنان آن زنی نیستند که خودشان را وقف زندگی شوهر و فرزندان کنندو به انجام امور داخل منزل قانع باشند. دیگر زنان آنهایی نیستند که زیبایی را در حجاب بدانند.

دیگر خیلی از زنان کسانی نیستند که خودشان را فقط و فقط برای همسرانشان بخواهند و بس

دیگر انواع مدلهای آرایش و پرسه زنی های بیهوده در خیابان فرصتی را برای خیلی از زنان باقی نمی گذارد که وقتی را برای همسر و فرزندان خود بگذارند.

خلاصه این گوشه ای بود از جفا هایی که خیلی از زنان به حضرت زهرا (س) می کنند زیرا چون اویی را دارند اما سراغ دیگران می روند.

در پایان لازم است که روز ولادت حضرت زهرا (س) را به همه زنان مومنه و محجبه و مسلمان که حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دادند تبریک عرض کنم.

پیامبر اکرم(ص)از اصحابش پرسید:زن چیست؟گفتند:زن ناموس است. فرمود:زن چه موقع به خدایش نزدیکتر است؟اصحاب نتوانستند جواب گویند.چون این سخن به گوش فاطمه (س) رسید،فرمود نزدیکترین اوقات زن به خدای خود هنگامی است که در کنج خانه خود باشد. پس از این جواب،پیامبراکرم(ص)فرمود:حقا که فاطمه پاره تن من است.

منبع:چهل حدیث فاطمی حدیث هفتم

 

 

/ 7 نظر / 165 بازدید
احمد صمدی

سلام ارادت و بسیار خوشحالم که وبتان را می بینم برایتان آرزوی سلامتی و بهروزی می کنم. ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) را خدمتتان تبریک عرض می کنم. موفق باشید.

مدرسه فرزانگان

سلام میخواستم تشکر کنم از وبلاگ خوب و بروزتون. لطفا در مورد مسایل نوجوانان در دوره نوجوانی (مخصوصا دخترها)مطلب بذارید... بازم ممنون از وبتون.

yaghob

عالی بود .موفق باشی گلم

yaghob

حاجی داری به هر موضوعی ناخنکی می زنی .این خوبه اما اگر به اصل مطلب وبت بپردازی نورالا نوره .!!!!!!!!!!!!!!

محمدرضایی

لاسلام برادر بزرگوار متن بسیار پر مغز و مسئله مورد ذکر ،بسیار مهم بود. لیکن به نظر این حقیر بهتر است تا هر کس در راه اصلاح خویش براید نه اینکه امر به معروف و نهی از منکر کنار گذاشته شود نه منظور این نیست لیکن مشکل با این روند حل نمی شود. مشکل را باید از پایه حل کرد. از شما می پرسم دختر و پسر مذهبی(به غیر مذهبی ها کاری ندارم) که در سن ازدواج هستن آیا همان مقدار که به حواشی ازدواج فکر می کنن به مسئله اصلی ازدواج و تشکیل زندگی که انسان سازی است فکر می کنند. چقدر افراد مشابه فرزندان نوح شدند؟ چرا نباید به این فکر شود که چطور فرزندان را تربیت کنیم که نه تنها تاثیر پذیر نباشد بلکه تاثیر گزار باشد؟ در جامعه ما چقدر به تربیت فرزند فکر می شود. باور کنید اگر این سرمایه ای که برای حجاب گذاشته شد برای خانواده و تربیت گذاشته می شد تا الان مشکل حجاب حل بود. درد بسیار است بسیار! ببخشید که طولانی شد. اما در این مقوله بحث و طرح بسیار است. با تشکر

حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. امیدوارم در ادامه راه موفق باشید. ********** [گل][گل] مناجات خداوند متعال در شب معراج(بخش دوم)[گل][گل] # تعجّب خداوند از سه گروه ا# وصاف و مقام اولیاى خداوند # اوصاف فقراء و مستمندان راستین # نفس، چونان شترمرغ! *********** [گل] احادیث زیبا و خواندنی هفته [گل] # سه صفت که باعث نابودی تمام اعمال می‌‌شود # اثر کار زشت «پریدن وسط حرف دیگران» # ستیزه با سه نفر موجب خواری است *********** [گل][گل] دو مطلب به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر [گل][گل] ## 15 بلای وحشتناک، نتیجه بی اعتنایی به نماز(سؤال حضرت زهرا از پیامبرخدا) ##‌ قفل شدن زبان هنگام مرگ، بخاطر ناراحتی مادر *********** ## شش علامت زنان بهشتی *********** [گل][گل] جملات کلیدی زیبا، خواندني و قابل تأمّل [گل][گل] *********** منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]

افرا

ممنون که به وب من اومدین وب شماهم خوشمل بود